parduodami namaiTie, kas ieško nekilnojamojo turto, dejuoja dėl dėmesio vertų variantų trūkumo bei itin aukštų pardavimo kainų, tuo tarpu butų ar namų savininkai žvelgia iš savos „varpinės“ – jų parduodami namai bei butai nesulaukia pakankamo susidomėjimo. Šiai kategorijai – parduodamų būstų savininkams – ir skirtas straipsnis: kaip elgtis, jog būsto pardavimo procesas vyktų sklandžiai?

  • Informacija apie parduodamą nekilnojamąjį turtą turėtų būti platinama įvairiais kanalais. Specializuoti internetiniai skelbimų portalai, spauda, radijas, skelbimai, iškabinėti miestuose ir kiti variantai: parduodami namai, apie kuriuos informuojamas platus potencialių pirkėjų ratas, savo savininką suranda greitai.
  • Būsto pardavimas, kaip ir pirkimas – ilgas procesas, reikalaujantis ne tik specifinių žinių, bet ir laiko bei kantrybės. Abejojate, jog savo įtemptoje dienotvarkėje atrasite laiko skelbimų atnaujinimui ar susitikimams dėl būsto apžiūros, o gal baiminatės, ar sugebėsite tinkamai susitvarkyti su šūsnimi nekilnojamo turto pirkimo-pardavimo dokumentų? Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į nekilnojamojo turto brokerį: šio paslaugos kainuoja, tačiau nuo jūsų pečių, patikėkite, nukris didžiulė našta, o ir pirkėjas, tikėtina, atsiras gerokai greičiau.
  • Statistika rodo, jog greičiau parduodami namai ar butai, turintys skelbimus su kokybiškomis bei reprezentatyviomis nuotraukomis (šiuo klausimu brokeris taip pat taptų puikiu pagalbininku). Natūralu, jog prieš fotografuojant turtą, turėtumėte atlikti kruopšią generalinę tvarką – nešvarūs indai virtuvėje susidomėjimo skelbimu tikrai nepadidins.
  • Būtina tinkamai pasiruošti susitikimui su potencialiu pirkėju. Reikia pasirūpinti ne tik tinkamu namų interjeru bei eksterjeru (pirmasis įspūdis ir šioje situacijoje vaidina svarbią rolę), bet ir turėti atsakymus į besidominčiam pirkėjui galinčius kilti klausimus. Jokiu būdu nereikėtų slėpti tiesos ir bandyti užglaistyti faktus, galinčius numušti parduodamo nekilnojamojo turto vertę – tiesiog reikėtų pastaruosius neutralizuoti būsto privalumais.
  • Nekilnojamojo turto kainą nustatykite ne iš akies, bet vadovaudamiesi tuo metu vyraujančiomis rinkos kainomis. Idealu, jei atliksite nekilnojamojo turto vertinimą – sutaupysite laiko bei pinigų potencialiam pirkėjui, perkančiam būstą su turto įkeitimu bankui (gal būti, jog tai bus vienas ir aspektų, skatinančių atkreipti dėmesį būtent į jūsų pasiūlymą). Tiesą, skelbime nurodykite šiek tiek didesnę kainą, nei iš tiesų tikitės gauti – patrauklesni tiek parduodami namai, dėl kurių pirkėjams pavyksta nusiderėti.

Tereikia šiek tiek kantrybės bei laiko ir jūs rasite tinkamiausią šeimininką savo parduodam būstu bei gausite tą sumą, kurios pastarasis yra vertas.

 

Similar Posts