kondicionieriaiNepriklausomai nuo metų laiko, oro šildymas ir vėdinimas namuose visuomet išlieka opia problema. Namuose, kuriuose įmontuoti oro kondicionieriai, šios problemos dažniausiai nelieka, tačiau kartais pasireiškia tam tikri bruožai, kurie verčia susimąstyti kondicionavimo sistemos tinkamumu naudoti.  Juk nė viena technika nėra amžina, tad laikui bėgant vis dažniau tenka pagalvoti apie sistemų atnaujinimą ar keitimą. Taigi, kokios pagrindinės 5 priežastys parodo, kad kondicionieriai namuose paseno, o juos būtina pakeisti naujais?

  1. Kondicionieriai namuose tarnauja jau daugiau nei 10 metų. Kondicionavimo sistema kaip ir bet kuri kita įranga turi maksimalų eksploatacijos laiką. Jo nereikėtų maišyti su garantinio aptarnavimo laikotarpiu, kadangi garantija suteikiama nuo gedimų pirmiems porai metų. Tuo tarpu metams bėgant vidinės kondicionieriaus detalės dyla bei mažėja efektyvumas, tad optimaliausias laikas kondicionierius keisti kas 10 metų.
  2. Nuolat tenka šalinti įvairius kondicionieriaus gedimus. Jei kondicionierius nuolat genda, atsiranda veiklos sutrikimai ar nemalonūs pašaliniai garsai – tai greičiausiai reiškia, jog prietaisas savo laiką jau atitarnavo. Vietoje nesibaigiančio investavimo į gedimų šalinimą vertėtų apgalvoti naujo, modernesnio prietaiso įsigijimą.
  3. Elektros sąnaudų sąskaitos vis auga. Oro kondicionieriai yra maitinami elektros energija, tad pastoviai naudojant namų šildymui ar šaldymui, elektros sąnaudos išlieka pastovios (žinoma, neatsižvelgiant į įprastai naudojamus kitus elektrinius prietaisus). Tačiau nuolat lyg ant mielių augančios sąskaitos už elektrą gali būti vienas iš ženklų, kad kondicionieriai namuose paseno ir juos derėtų keisti naujais.
  4. Naudojami kondicionieriai naudoja pasenusias technologijas. Kondicionavimo sistemų gamintojai nuolat atnaujina savo gaminius, panaudodami inovatyvias technologijas. Tai dažniausiai daroma siekiant sumažinti elektros sąnaudas ir pagerinti gaminio efektyvumą. Jei namuose sumontuota kondicionavimo įranga buvo pirkta pakankamai seniai, gali būti, kad ji nėra tokia ir efektyvi. Šiuolaikiniai prietaisai turi išmanius termostatus, įvairių greičių nustatymus, kurie leidžia optimizuoti kondicionieriaus naudojimą ir suvartojamą energiją.
  5. Akivaizdžiai suprastėjusi oro kokybė namuose. Oro kondicionieriai tiesiogiai veikia oro kokybę ir santykinę oro drėgmę namuose. Pastebėjus, kad drėgmės lygis namuose yra ilgą laiką smarkiai nukritęs, tikrai derėtų susirūpinti ar kondicionierius nedegina oro. Per sausas oras gali ne tik sukelti diskomfortą, tačiau ir tapti įvairių sveikatos negalavimų priežastimi.

Taigi, nereikėtų laukti, kol kondicionieriai namuose tiesiog nebeįsijungs, kadangi tokiu atveju gali tekti gerokai pakratyti piniginę. Tačiau iš anksto planuojant profilaktinę įrengimų priežiūrą ir jų keitimą kas tam tikrą laiką, tikrai galima panaudoti optimalų biudžetą.

 

 

Similar Posts