Paskolos su užstatu privalumai ir patarimai besiskolinantiems

paskolos su užstatuFinansinis stabilumas padeda jaustis saugiai ir atlaikyti gyvenimo siunčiamus išbandymus. Vis dėlto, pasitaiko situacijų, kai pritrūkstame pinigų. Tokiu atveju vienas lanksčiausių sprendimų – apgalvotos paskolos su užstatu. Finansininkai primena, kad siekiant išvengti probleminio skolinimosi, būtina iš anksto apgalvoti šio sprendimo privalumus ir trūkumus. Be to, vienas svarbiausių darbų – atsakyti sau, ar jums iš tiesų reikalingi skolinami pinigai, ar tai tėra įgeidis, kurio galite atsisakyti?

Kodėl svarbu taupyti ir kada paskola yra reikalinga?

Kad išvengtumėte finansinių netikėtumų, turėtumėte atsidėti bent 10 proc. savo pajamų – tikslingas taupymas reikalingas ne tik svajonių įgyvendinimui, pvz., konkretaus daikto pirkimui ar atostogoms, bet ir nelaimingų atsitikimų, sveikatos problemų sprendimui. Kitaip sakant, taupydami – visuomet išlošite. Vis dėlto, taupyti – sunkus darbas, be to, kartais susiduriame su netikėtumais, kurių negalime atidėlioti ir pinigų mums reikia būtent šią dieną, pvz., reikalingi skubūs remonto darbai. Tokiu atveju paskola iš tiesų gali išspręsti visus jūsų rūpesčius. Paskola su užstatu naudinga ir tuomet, jei gaunate itin gerą pasiūlymą svajonių automobiliui, atostogoms ar kitam dalykui, apie kurį svajojate ne vienerius metus.

Ką rinktis?

Kad būtumėte patenkinti priimtu sprendimu, o paskola netaptų finansine našta, neskubėkite. Visų pirma gerai pagalvokite, ar paskola jums iš tiesų reikalinga, jei taip – įvertinkite rinkoje esančias kredito unijas. Neapsiribokite vienu pasiūlymu. Atskiros unijos numato skirtingas sąlygas skolinimuisi, todėl pasikalbėkite bent su keliais atskirų įstaigų vadybininkais ir atidžiai išstudijuokite jums teikiamus pasiūlymus. Nesidrovėkite ir klauskite visko, kas jums atrodo neaišku. Būtina racionaliai įvertinti jums suteikiamos sumos, palūkanų normos ir grąžinimo termino santykį.

Kaip išlikti racionaliam?

Paskolos ėmimas padės išspręsti finansinius rūpesčius tik tuomet, jei išliksite racionalūs ir objektyviai įvertinsite visus savo pasirinkimo aspektus. Paprastai su finansine našta susiduria asmenys, kurie galvoja apie pinigų gavimą, tačiau neįvertina to, kad pasiskolinta suma turės būti sugrąžinta, plius, reikės sumokėti kelių procentų palūkanas. Kitaip sakant, atiduoti reikės didesnę sumą, nei išleidote. Gerai pagalvokite, ar konkreti kas mėnesį grąžinama suma nekels finansinių sunkumų, nekeis jūsų šeimos buities ir įprasto ritmo. Jei turite rimtų abejonių, siūlome apsvarstyti kitas galimybes ir nesikreipti į kredito uniją.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *