įmonių steigimas KauneNusprendėte imtis nuosavo verslo ir steigiate savo įmonę? Tokiu atveju svarbiausia gera verslo idėja, o įmonę įsteigti Lietuvoje nėra labai sudėtinga. Viena iš patrauklesnių verslo kūrimo vietų – tai Kaunas, įsikūręs Lietuvos centre. Tai yra strategiškai patogi vieta, iš kurios nesunkiai pasieksite bet kurį Lietuvos tašką. Bet to, jeigu domina įmonių steigimas Kaune, čia nesunkiai surasite atitinkamas paslaugas bei konsultacijas teikiančius profesionalus.

Jeigu jau apsisprendėte dėl būsimo verslo, toliau derėtų išsiaiškinti, kokią būtent įmonę jūsų atveju geriausia steigti: uždarąją akcinę bendrovę, individualią įmonę ar mažąją bendriją. Atminkite, kad joks konsultantas konkretaus atsakymo, kuri įmonė geriausiai tiktų, jums nepateiks. Vienareikšmiško atsakymo tiesiog nėra, nes tai priklauso nuo daugybės faktorių, nuo veiklos charakteristikų, nuo verslo struktūros, partnerių skaičiaus, numatomų kapitalo pritraukimo srautų ir t. t.

Pagrindinis visų šių įmonių skirtumas – jų savininkai bei atitinkamos taisyklės. Uždaroje akcinėje bendrovėje gali būti iki 250 akcininkų, jais gali būti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Individualioje įmonėje gali būti tik vienas savininkas – fizinis asmuo. Mažojoje bendrijoje gali būti iki dešimt narių, taip pat tik fiziniai asmenys. Individualios įmonės savininkas visus sprendimus priima pats vienas. O uždaroje akcinėje bendrovėje pagrindinis valdymo organas yra visuotinis akcininkų susirinkimas. Jų sprendimai priimami griežtai reglamentuota tvarka. Mažojoje bendrijoje sprendimai priimami taip pat narių susirinkime.

Jeigu steigsite uždarąją akcinę bendrovę, jos steigėjai turės įnešti ne mažiau kaip 2500 eurų dydžio akcinį kapitalą. Šie pinigai bus naudojami bendrovės veiklos pradžioje. Tuo tarpu, jeigu steigsite individualią įmonę arba mažąją bendriją, pradinis kapitalas nėra reikalaujamas. Individualios įmonės savininkas už įmonės skolas atsako savo turtu. Todėl, tokiai įmonei bankrutavus, savininkas jos skolas turės apmokėti iš asmeninių lėšų. Tuo tarpu tiek uždarosios akcinės bendrovės akcininkai, tiek mažosios bendrijos nariai už įmonių skolas savo nuosavu turtu neatsako.

Visų šių įmonių gaunamas pelnas yra apmokestinamas tokiomis pačiomis sąlygomis, tai yra taikomas 15 procentų pelno mokesčio tarifas arba lengvatinis 5 procentų pelno mokesčio tarifas, kai įmonėje dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir jos metinės pajamos neviršija 300 000 eurų.

Bet kurios naujos įmonės įregistravimas paprastai užtrunka 2–5 dienas. Ir, svarbiausia, atminkite, kad įsteigus įmonę jos veiklos formą galima bet kada pakeisti.

 

Similar Posts