vairavimo kursaiAtsakingo vairavimo kursai paremti nepriekaištinga vairavimo praktika, kurioje svarbų vaidmenį atlieka KET reikalavimų išmanymas, teisingas transporto priemonės valdymas ir tinkama automobilio eksploatacija, padedanti taupyti degalus ir jiems skirtas išlaidas. Viena svarbiausių atsakingo vairavimo užduočių – pavarų mažinimas ir riedėjimo laisva pavara atsisakymas.

Praktika rodo, kad didžioji dalis vairuotojų, priešais matydami raudoną šviesoforo signalą, išjungia pavarą ir iki sankryžos rieda laisva pavara, kol transporto priemonė sustabdoma. Taip elgiamasi dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, vairuotojai mano, kad išjungus pavarą transporto priemonė nenaudoja degalų, be to, klaidingai manoma, kad perjungiant automobilį į žemesnę pavarą, variklio skleidžiamas urgztelėjimas reiškia transporto priemonės gadinimą.

Profesionalūs vairavimo kursai, paremti atsakingo vairavimo praktika, organizuojami atsisakant riedėjimo laisva pavara, kadangi apie mažiausias kuro sąnaudas kalbama tuomet, kai automobilio pavara yra įjungta, tačiau akseleratoriaus pedalas nėra spaudžiamas. Minėtasis efektas aiškinamas labai paprastai – degalų tiekimas sustabdomas, o automobilio variklis dirba kaip oro siurblys. Įsijungus kuro sąnaudų indikatorių, būtų matomas vienintelis rodiklis – nulis. Kitaip sakant, efektyviausias būdas stabdyti automobilį, siekiant sumažinti sunaudojamo kuro kiekį, yra transporto priemonės stabdymas varikliu. Tai itin praktiškas sprendimas, vairuojant didmiesčiuose. Be to, negalima pamiršti ir taisyklių – saugaus eismo reikalavimai nurodo, kad laisva pavara galima važiuoti tik lygiu ir tiesiu keliu. Laisvos pavaros rekomenduojama atsisakyti važiuojant nuokalne arba posūkyje. Būsimieji vairuotojai, laikantys vairavimo egzaminą „Regitroje“, laisva pavara gali važiuoti iki trijų sekundžių. Ilgesnis važiavimas be pavaros traktuojamas kaip nekritinė klaida.

Jei norite išmokti vairuoti atsakingai ir ekonomiškai, įsitikinkite, kad jūsų lankomi vairavimo kursai organizuojami, laikantis minėtųjų nuostatų. Sunkumų kelia tai, kad daugelis būsimųjų vairuotojų mokosi vairuoti su šeimos nariais – tėčiais, mamomis, vyresniais broliais ir seserimis, kurie mokėsi vairuoti, remdamiesi senesne praktika, todėl būsimam vairuotojui formuoja netinkamo vairavimo įgūdžius. Minėtoji problema sukelia daug sunkumų, laikant valstybinį egzaminą „Regitroje“, ir trukdo racionaliai įvertinti ekonomiško vairavimo privalumus. Jei už vairo norite jaustis drąsiai, pasitikėti savo jėgomis, vairuoti saugiai, atsakingai ir ekonomiškai, privalote bendradarbiauti su patikima vairavimo mokykla, kuri išmokys priimti racionaliausius sprendimus kelyje ir taupyti degalų sąnaudas vairuojant. Be to, ilgametę darbo patirtį turintys vairavimo instruktoriai patars transporto priemonės valdymo bei manevravimo klausimais ir padės pasiruošti valstybiniam vairavimo egzaminui.

Similar Posts